aktuality

Novinky a události

Přechod na DVB-T2 a LTE filtry

12. 4. 2017

V poslední době se setkáváme nejčastěji se dvěma požadavky. V prvé řadě je to odrušení anténního systému od silného signálu LTE. Řešení je mnohdy problematické, nicméně vždy je za pomoci profesionálního měřicího přístroje, kvalitní antény a selektivního filtru realizovatelné. Pokud máte problém se zhoršeným příjmem TV, můžete se na nás obrátit.

Druhou nejčastější otázkou je přechod na DVB-T2. Veškeré komponenty, které jsme instalovali, jsou na DVB-T2 připraveny. V případě individuálních instalací nebude ve většině případů nutné cokoliv řešit, u společných antén (STA) je pak vhodné přidat nový kanálový filtr/zesilovací vložku. Tyto akce provádíme na objednávku jak u námi spravovaných STA, tak u jakýchkoliv dalších STA rozvodů.

Kompatibilita s DVB-T2

3. 2. 2016

V poslední době se v médiích objevují zprávy o přechodu na novou normu vysílání - DVB-T2. Vypnutí stávajícího DVB-T vysílání se plánuje až po roce 2020, do té doby by mělo běžet souběžně DVB-T i DVB-T2.

Veškeré anténní komponenty z naší nabídky vhodné pro DVB-T budou zvládat i vysílání DVB-T2, není je potřeba měnit. V některých případech bude nutné nebo vhodné upravit anténní systémy STA, předpokládá se totiž vysílání i na kanálech, které nyní využity nejsou a naopak stávající kanály 50-59 by měly postupně být opouštěny.


Rušení televize vysílači LTE

10. 6. 2014

Spolu se spouštěním základnových stanic pro mobilní internet LTE v pásmu 791-864 MHz dojde v mnoha případech k výraznému rušení a nebo znemožnění příjmu digitální pozemní televize DVB-T v pásmu UHF. Prvky rozvodů jsou ve valné většině případů konstruovány na celé původní UHF pásmo 470-860 MHz, a zejména u pásmových zesilovačů hrozí zahlcení silným signálem LTE.

Uvedené rušení lze po proměření buď odstranit vhodným filtrem, a nebo výměnou prvků rozvodu za takové, které již mají LTE pásmo potlačeno a nebo jsou úzkopásmové.

Provádíme jak proměření, tak řešení odrušení ITA i STA rozvodů od LTE signálu. V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky či mailem.